K: Kas igaüks võib lennata?
V: Põhimõtteliselt igaüks, kes on saanud vähemalt 12 aastat vanaks ja kel väga suuri tervisehädasid pole. Kui inimene taburetile ronida julgeb ja iseseisvalt metsas seenel suudab käia, peaks ta sobima. Küll aga tuleks aegsasti teada anda kui lendaja kehakaal on suurem kui 96kg. See on äärmiselt oluline ebameeldivate üllatuste ärahoidmiseks. Üle lubatud piiri koormatud palliga õhku tõusta ei tohi!

K: Miks viieaastane ei tohi?
V: Esiteks seepärast, et liiga väike laps ei suuda lihtsalt terve tunni nii kitsastes oludes suhteliselt liikumatult püsida ning lend kujuneb piinaks nii talle kui vanematele. Teine põhjus on selles, et õhupalliga lendaja peab olema kindlalt oma jalgadel ning seejuures ka üle korvi serva välja nägema. Seista korvis mingi eseme otsas või olla lapsevanema süles, on väga ohtlikud ja seega keelatud.

K: Kas kindlal päeval saab lennata?
V: Kahjuks mitte alati. lendamine õhupalliga sõltub ilmast, ilmast ja veelkord ilmast. Eestimaa ilmad on väga muutlikud ja pallilend sõltub paljuski ilmaoludest. Niisiis midagi kindlat lubada ei saa, aga kui vähegi võimalik, püüame Teie soove arvestada.

K: Kas on väga ohtlik?
V: Mingi ohtlikkuse moment on igas inimtegevuses. Aga õhupall püsib üsna kindlalt õhus. Mingi tehnilise tõrke puhul vajub ta aeglaselt maa poole, mitte ei kuku kivina. Seda isegi mitmemeetrise augu korral palliriides. Kuuma õhku on pallis tuhandeid kuupmeetreid ja see ei kao sealt silmapilkselt kuhugi.

K: Kas üleval ära ei külmu?
V: Kõrgusel, millel korraldatakse huvireise, on vaid paar kraadi jahedam kui maapinnal. See-eest pole seal üldse tuult, sest pall liigub tuulega kaasa.

K: Kas lennul pildistada tohib?
V: Nii palju kui kulub. Võib pildistada, võib videot salvestada. Ehk jagate huvitavamaid pilte meilegi, et saaksime siin neid kõigile näidata.

K: Kas marsruuti saab ise valida?
V: Kahjuks ei saa. Õhupall liigub tuule jõul ja seega pole ka startides täpne teekond ette teada. Stardipaiga valikul lähtutakse sellest, et tunniajalise reisi järel oleks piirkonnas piisavalt häid maandumiskohti.

K: Kas oma kodutalu ülevalt näha saab?
V: Nagu eelnenudki vastusest järeldub, on marsruut üpriski ettearvamatu ja kuigi see on ju võimalik, siis väga vähe tõenäoline.

K: Kas lennul suitsetada tohib?
V: Ei tohi. Korv on kergestisüttivast materjalist ning selles asuvad propaanimahutid. Tuleb tunnike ilma olla.

K: Kas süüa peab palju kaasa võtma?
V: Pole vajadust. Tund lendu pole ju nii pikk aeg ja vaevalt Teile lennul söömine isegi meelde tuleb.

kuumaõhupall